ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6913786
*
nr 691 3786
Spegel
Empirestil, höjd: 78
Utrop:
700 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2011
kl 18:11:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/4 14:23:57
1
450 kr
11/4 17:16:49
2
500 kr
11/4 17:59:10
3
550 kr
11/4 18:00:49
2
Vinnande bud
11/4 18:04:31
3
650 kr
11/4 18:06:50
3
750 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 691 3786
Spegel
Empirestil, höjd: 78
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/4 14:23:57 | 1 | 450 kr |
11/4 17:16:49 | 2 | 500 kr |
11/4 17:59:10 | 3 | 550 kr |
11/4 18:00:49 | 2 | Vinnande bud |
11/4 18:04:31 | 3 | 650 kr |
11/4 18:06:50 | 3 | 750 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58